Naše společnost

21 let

stability, prosperity a úspěchů! Přidáte se k nám?

Dlouhodobě zhodnocujeme především vlastní aktiva formou developmentu, zaměřeného zejména na rezidenční bydlení. Jako developeři, díky záruce bezproblémového průběhu, zajišťujeme skrze naše dceřiné společnosti RS construct a RS real estate celý proces. Od akvizice pozemku/projektu, přes realizaci, až po prodej.

Zkušenosti s rezidenčním developmentem jsme ovšem dokázali přenést i do dalších odvětví. Úspěšně jsme, společně s rakouskou SeneCurou, rozjeli největší síť domovů pro seniory, Senior Holding (dnes SeneCura CZ), a také rozvíjíme vlastní hotelovou síť Avenue Hotels. Jako investoři a řádní hospodáři rádi napneme své síly kamkoliv, kde to bude dávat smysl.

Protože pořád hledáme další výzvy!

Historie

2000

Na počátku nového milénia vznikl Sesimont, stavební firma, která je základním kamenem, na kterém vyrostla dnešní společnost RS group. Založili ji spolu dva společníci – Roman Sixta a Robert Sekera – a zúročili v ní své zkušenosti ze stavebnictví v Německu.

2003

Rok 2003 přinesl zlom a korunoval úspěšný rozvoj firmy, kdy již pod hlavičkou druhé společnosti RS development proběhla díky vlastnímu kapitálu první významná akvizice. Došlo tak k realizaci prvního bytového domu a cesta od stavebnictví k plnohodnotnému developmentu byla vytyčena.

2007

Tato cesta se vinula bez výraznějších změn skoro až do roku 2007, kdy se společníkem stal Ing. arch. Pantelis Larcou. Ten přinesl impuls, který pomohl ještě zvýšit tempo, akceschopnost a zásadně posunul RS vpřed. Výsledkem bylo, že v roce 2008 se začalo pracovat na jednom z našich největších projektů, tzv. Prokopském vrchu, kde vzniklo v jednom domě více jak 200 bytů a více jak 1000 m² komerčních ploch.

2009

Výraznou stopu v historii RS nechaly roky 2009 a 2010, kdy došlo k založení a rozvoji společnosti Senior holding. Šlo o úspěšný joint venture skupiny RS s rakouskou společností SeneCura. Senior holding se v čase změnil na SeneCura CZ, rakouskou SeneCuru koupil francouzský finanční kolos Orpea a ze sítě se stal v ČR největší poskytovatel seniorské péče v republice. My jsme později naši investici zhodnotili, ale dodnes v rámci partnerství působíme u některých projektů jako generální dodavatel stavby.

2010

Dokončili jsme projekt Prokopský Vrch, jeden z našich největších projektů, který se nejen stává výraznou dominantou v místě vzniku, ale také sídlem společnosti.

2014

V dalším mezidobí jsme se věnovali dalším rezidenčním projektům, které nás posouvaly dál. Patří mezi ně třeba Anglický Dvůr nebo Vila Děvín. Největší změnou pro skupinu ale byl odchod zakládajícího partnera Romana Sixty, který se uskutečnil roku 2014.

2017

Na konci roku 2017 došlo k otevření hotelu Avenue Legerova 19. Ten se stává základním kamenem nové sítě Avenue Hotels, kterou hodláme rozvíjet.

2020

Na přelomu roku 2019 a 2020 dokončujeme projekty Rezidence ALBA na Praze 4, ale především velký komplex v centru Plzně Rezidence Mlýnská strouha. V něm otevíráme i druhý vlastní hotel Avenue Pallova 28. Jako všechny nás dobíhá pandemická krize, přesto rozbíháme stavbu administrativní budovy Košířská brána, která se stane naším novým sídlem a chystáme nové projekty a naši budoucnost.

2021

Píšeme novou kapitolu naší společnosti. Zaprvé zakládáme fond pro kvalifikované investory PFFL a zadruhé, abychom náš rozvoj akcentovali, rozhodli jsme se pro rebrand. Proto zakládáme novou společnost RS group a naše stávající společnosti přejmenováváme a řadíme do holdingové struktury. Další léta plná výzev jsou před námi.

Organizační struktura